Široký výběr dřevěných šprušlí a sloupků pro Vaše zábradlí. Dřevěné šprušle a sloupky jsou včetně soustružených komponentů.

Dřevěné zábradlí spolu s jeho součástmi jsou vyrobeny z dřevin vždy dle výběru zákazníka.

Dřevěné zábradlí od nás není pouze bezpečnostní prvek, ale slouží i jako designový doplněk Vašeho schodiště či schodů.

Rádi Vám poradíme s výběrem vhodného zábradlí na schodiště a pomůžeme Vám i s výběrem komponentů jako jsou šprušle, sloupky, madla a hlavic sloupků. Neváhejte nás kdykoliv kontaktovat. 

Zábradlí na schodiště

Zábradlí na schodiště slouží především jako bezpečnostní prvek, avšak neméně důležitým prvkem je i vzhled zábradlí. V dnešní době lze zábradlí na schodiště rozdělit do několika hlavních kategorií.

Základní a dnes nejčastěji používanými typy zábradlí jsou - dřevěné zábradlí, kovové zábradlí, nerezové zábradlí, lankové zábradlí, skleněné zábradlí a jejich různé kombinace.

Naše truhlářství se zabývá především výrobou dřevěného zábradlí a to buď výrobou venkovního zábradlí nebo vnitřního zábradlí. Lze říci, že zábradlí na schodiště je složeno ze 4 hlavních částí, které ovlivňují nejen vzhled, a které si vybírá každý zákazník sám dle svého vkusu.

Hlavními částmi dřevěného zábradlí jsou sloupky zábradlímadlavýplně zábradlí (šprušle) a různé doplňky jako jsou hlavice sloupků apod. Tyto části dřevěného zábradlí lze dodat ve mnoha variantách a provedení.

Dřevěné sloupky zábradlí mohou být v provedení plochém, zaobleném nebo hranatém. Výplně zábradlí jako jsou šprušle pak lze dodat v mnoha variantách a kombinacích – od jednoduchých bez zdobení přes oblé i hranaté až po více či méně zdobené výplně zábradlí. Důležitou součástí dřevěného zábradlí jsou madla. Madla zábradlí jsou stejně jako sloupky a výplně zábradlí k dostání v mnoha různých tvarech a provedení. Madla zábradlí mohou být profilovaná, kulatá, hranatá atd.

Dalším důležitým článkem při výběru a výrobě dřevěného zábradlí na schodiště je použitý materiál. Volba materiálu ovlivňuje především životnost a cenu zábradlí. Při použití levnějších materiálů jako je smrk nebo borovice hrozí vyšší riziko poškození zábradlí vzhledem k tomu, že tyto materiály nejsou zdaleka tak tvrdé jako je buk, dub, jasan a podobně, které jsou ovšem o něco dražší. Požadovaný odstín dřevěného zábradlí lze docílit mořením.

V případě jakýchkoliv dotazů ohledně dřevěného zábradlí, madel zábradlí, šprušlí do zábradlí a sloupků zábradlí nebo jen v případě, že Vás zajímá přibližná cena, tak nás neváhejte kdykoliv kontaktovat na tel.: +420 607 976 450, email: j.zalsky@topatoys.cz nebo použijte kontaktní formulář, který naleznete po kliknutí na tento odkaz: kontaktní formulář

 Ukázka prací – po kliknutí se obrázek otevře v novém okně

(více naleznete v naší fotogalerii)

Kompletně dřevěné zábradlí dřevěného schodiště.

Jednodušší varianta dřevěného zábradlí.

Zábradlí na schodiště – vše od návrhu až po montáž.